Predĺžená záruka rámov

Na všetky značky bicyklov v našom portfóliu sa vzťahuje záručná doba v dĺžke podľa aktuálne platných zákonov. Tá sa vzťahuje predovšetkým na výrobné vady jednotlivých dielov bicykla. Záruka sa nevzťahuje na mechanické opotrebenie dielov, ku ktorému dochádza pri bežnom užívaní bicykla. Taktiež sa nevzťahuje na vady, ktoré vznikli dôsledkom pôsobenia živelnej pohromy, alebo nevhodným užívaním, prípadne nehodou. Podrobne nájdete túto tému rozobranú aj v našich obchodných podmienkach.

Viacerí výrobcovia bicyklov ponúkajú ako benefit predĺženie záruky na rám nového bicykla. Nižšie v texte nájdete podrobnosti ku predĺženiu záruky k jednotlivým značkám. Taktiež tu nájdete odkazy na registráciu svojho nového bicykla u výrobcu, čo je vo väčšine prípadov podmienkou na uplatnenie predĺženej záruky na rám. Predlženie záruky je vo všetkých prípadoch dobrovoľné. Pri jej nevyužití platí štandardná 24 mesačná záruka. Záruka vo všetkých prípadoch platí na pôvodného majiteľa. 

Focus

Bicykle z nemeckého mesta Cloppenburg nesú punc kvality. Výrobca si preto bez obáv dovolil ponúknuť na svoje karbónové bicykle 6 ročnú  záruku na rám. Pre využitie 6 ročnej záruky je potrebné sa registrovať na stránke výrobcu najneskôr do 8 týždňov od kúpy bicykla Focus.

Registrácia bicykla na predĺženú záruku rámu: https://www.focus-bikes.com/int/warranty-form

Cannondale

Cannondale ponúka na rámy a vidlice doživotnú záruku. Tá sa vzťahuje na pôvodného majiteľa, ktorý bicykel zaregistruje na stránke výrobcu. Záruku však nie je možné uplatniť na rámy bicyklov z kategórie gravity, freeride, downhill, dirt jump. Na ich rámy sa však vzťahuje 3 ročná záruka. Cannondale Lefty vidlica je zahrnutá v doživotnej záruke rámu.

Registrácia bicykla na predĺženú záruku rámu: www.cannondale/warranty.com.

Kona

Na bicykle kanadskej značky Kona je možné si uplatniť celoživotnú záruku na rám (neplatí pre karbónové rámy). Záruka po registrácii platí len na prvého majiteľa bicykla. Svoj bicykel je nutné registrovať do troch mesiacov od kúpy na nasledujúcej stránke: https://konaworld.com/warranty.cfm

Mondraker

Na bicykle španielskej značky Mondraker je možné taktiež získať doživotnú záruku na rám. Je nutné však dodržať garančné podmienky (absolvovať u nás garančnú prehliadku zadarmo). Ďalej je nutné po kúpe bicykel registrovať na stránkach značky mondraker (link nižšie).

Registrácia bicykla na doživotnú záruku rámu: https://www.mondraker.com/sk/en/warranty

Norco

Kanadský výrobca Norco umožňuje predĺžiť záruku svojich modelov o 3 až 5 rokov, v závislosti od modelu. Je nutná registrácia bicykla do 90 dní od zakúpenia. Táto záruka platí len na prvého majiteľa. 

Registrácia bicykla na predĺženú záruku rámu: https://www.norco.com/bike-registration/

Tu si môžete pozrieť, do ktorej skupiny patrí váš model Norco: https://www.norco.com/support/warranty/

Rock Machine

Český výrobca bicyklov poskytuje predĺženie záruky na 5 rokov automaticky (od kolekcie 2020 a vyššie). Viac informácií tu: https://rockmachine.sk/warranty

Pre modely (kolekcia 2019 a staršie) je možnosť predĺženej záruky na 3 roky zadarmo, prípadne na 5 rokov (spoplatnené predĺženie záruky). Podrobnosti o záruke nájdete na stránke výrobcu.

Registrácia bicykla na predĺženú záruku rámu: www.rockmachine.sk/warranty. 

Scott

Scott ponúka dobrovoľnú 5 ročnú záruku na rám a zadnú stavbu. Podrobnosti o záruke a registrácii nájdete na webe stránky spoločnosti Scott. 

Registrácia bicykla na predĺženú záruku rámu: www.scott-sports.com/warranty.

V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať